شرح
تعداد بازدید: 5700 تعداد نظرات ارسالی: 2 نویسنده: m.sedighi
برگزاری دومین همایش اهدای جوایز مشتریان برتر آنلاین کارگزاری فیروزه آسیا: 94/03/30
مراسم دومین همایش اهدای جوایز مشتریان برتر آنلاین کارگزاری فیروزه آسیا در روز چهارشنبه مورخ 27/03/94 با حضور مدیرعامل، رییس هیات‌مدیره،جمعی از مدیران شرکت و همچنین گروهی از مشتریان برتر آنلاین شرکت کارگزاری فیروزهآسیا در محل دفتر مرکزی شرکت برگزار گردید.مراسم دومین همایش اهدای جوایز مشتریان برتر آنلاین کارگزاری فیروزه آسیا در روز چهارشنبه مورخ 27/03/94 با حضور مدیرعامل، رییس هیات‌مدیره،جمعی از مدیران شرکت و همچنین گروهی از مشتریان برتر آنلاین شرکت کارگزاری فیروزهآسیا در محل دفتر مرکزی شرکت برگزار گردید.

در این مراسم آقای مجید پورنعمت مدیرعامل شرکت کارگزاری فیروزه آسیا ضمن تشکر از مشتریان برتر آنلاین، به ایراد سخنرانی در خصوص لزوم توسعه الکترونیک بازار سرمایه پرداخت. ایشان بازار سرمایه ایران را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در داخل و خارج معرفی نمودند و نیز بر لزوم داشتن بازار سرمایه فعال و کارآ که منجر به حضور بیش از پیش مردم و مشارکت هر چه بیش‌تر بخش خصوصی در اقتصاد، تولید و صنعت خواهد شد تاکید کردند. چیزی که بسیاری ازاقتصادهای بزرگ دنیا به این سمت حرکت کرده‌اند.

مقایسه بازارهای سرمایه در کشورهای توسعه یافته باکشورهای در حال توسعه و جهان سوم نشان می‌دهد که حرکت نقدینگی به سمت فرصت‌های مناسب اقتصادی و نه فرصت‌های دلالی در رشد و پویایی اقتصاد تاثیر به‌سزایی دارد که بدون شک بازار سرمایه نقش مهمی را در این زمینه ایفا خواهد نمود.

ایشان در ادامه اظهار داشتند در حالی‌که میزان مشارکت فعال مردم در کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس و کانادا و حتی در ترکیه بسیار بالا می‌باشد.این نسبت در کشور عزیزمان کمتر از یک درصد است. این مقایسه حتی با کشورهای همسایه نشان می‌دهد که پتانسیل بسیار بالایی در این زمینه وجود دارد که به‌نظر می رسدفعالیت‌های فرهنگی بسیاری در بخش فرهنگ سرمایه‌گذاری می بایست صورت پذیرد.

پورنعمت افزود در دنیایی که همه چیز در حال الکترونیکی شدن بوده و نقش ارتباطات در دنیای مجازی بیش از پیش افزایش یافته است، بازارهایسرمایه نیز از این موضوع مستثنی نبوده و در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، خدمات الکترونیکی، توسعه روزافزونی یافته است، به‌نحوی که بسیاری از کارگزاری‌های بزرگ دنیا به‌جای توسعه فیزیکی، به سمت توسعه الکترونیکی حرکت نموده‌اند.

در ایران، قطعاً یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش میزان مشارکت مردم توسعه الکترونیکی بازار سرمایه و معاملات آنلاین می‌باشد.

هرچند که در طی سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است اما آمارها در مقایسه با سایر کشورها حاکی از وجود پتانسیل بسیار در این بخش می‌باشد.

در بازار سرمایه ایران نسبت معاملات آنلاین به‌ کل معاملات از 10 درصد در سال 91 به 16 درصد در سال 92 و 19 درصد در سال 93 رسیده است در حالی‌که این نسبت در کشور همسایه حدود 25 درصد می‌باشد. بنابراین انتظار می‌رودبا توسعه معاملات آنلاین ما شاهد یک رشد صددرصدی در یک بازه زمانی کوتاه باشیم.

ایشان در خاتمه اعلام داشتند که در حال حاضر گروه فیروزه با همکاری شرکای بین‌المللی خود پس از انجام مطالعات دقیق، سرمایه‌گذاری بزرگی رادر زمینه ارائه خدمات جامع به مشتریان با نگاه ویژه به مشتریان آنلاین در سطح استانداردهای بین‌المللی آغاز نموده است.

در ادامه جناب آقای مشایخی رییس هیات‌مدیره کارگزاری فیروزه آسیا به ارائه سخنرانی پرداختند. ایشان اشاره داشتند که طی دو دهه اخیربازارهای توسعه یافته و نوظهور در سراسر جهان به سمت توسعه الکترونیکی به‌جای توسعه فیزیکی حرکت کرده‌اند و امروزه کارگزاری‌های مطرح دنیا از بُعد هزینه‌های اداری و دارایی‌های فیزیکی بسیار سبک‌تر از گذشته هستند.

ایشان در ادامه افزودند با تمرکز بر خدمات الکترونیک درکارگزاری‌ها، نه تنها بخشی از کاهش هزینه‌ها را در قالب خدمات ارزان‌تر به مشتریان بازگردانده‌اند، بلکه کاهش خطای انسانی و استفاده از فناوری مدرن کیفیت خدمات خودرا افزایش داده و موانع گذشته همچون اختلاف ساعت بازارها و تفاوت زبان را نیز به حداقل رسانده‌اند.

یک نمونه بسیار جالب، شرکت Interactive Brokersبوده که با استفاده از یک سامانه معاملاتی مدرن، دسترسی به بازارهای جهانی را باهزینه بسیار اندک نسبت به رقبای خود، در اختیار مشتریان خود در سراسر جهان قرارداده و موفق به کسب سهم بازار قابل توجهی در دنیا شده است.

ایشان در خاتمه اعلام داشتند که در کشور ایران نیز حرکت مثبتی در چند سال گذشته در این مسیر شروع شده، لکن لازمه تسریع این حرکت اصلاح برخی قوانین و مقررات بازار سرمایه در جهت تشویق کارگزاری‌ها و سایر نهادهای فعال به گسترش الکترونیک به‌جای گسترش فیزیکی است.

کارگزاری فیروزه آسیا از همان ابتدا به‌دلیل اهمیت موضوع، یکی از مهم‌ترین اهداف خود را توسعه مشتریان آنلاین قرار داده و تمامی تلاش خود را به‌کار گرفته است تا با ایجاد بستر مناسب و برنامه‌ریزی مدون در خصوص برآورده شدن نیازها و خواسته‌های مشتریان آنلاین، به اهداف خود برسد.

این کارگزاری اولین همایش اهدای جوایز مشتریان برترآنلاین را نیز در فروردین سال گذشته برگزار نمود.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کارگزاری فیروزه آسیا می باشد