شرح
تعداد بازدید: 4426 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: m.sedighi
93.11.06:بورس پرس: واکنش خبرگزاری رویترز به یک رویداد تازه در بورس تهران


خبرگزاری رویترز به پذیره نویسی اولین صندوق شاخصی قابلمعامله در بورس تهران واکنش نشان داد و این رویداد را منعکس کرد.واکنش خبرگزاری رویترز به یک رویداد تازه در بورس تهران

خبرگزاری رویترز به پذیره نویسی اولین صندوق شاخصی قابل معامله در بورس تهران واکنش نشان داد و این رویداد را منعکس کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی برنامه ریزی های به عمل آمده برای راه اندازی اولین صندوق شاخصی قابل معامله در بورس تهران، پذیره نویسی 48 میلیون از 50 میلیون واحد صندوق سرمایه گذاری شاخصی 30 شرکت فیروزه آسیا از امروز تا 21 دی آغاز شد.

این رویداد موجب شد تا امروز خبرگزاری رویترز این رویداد را پوشش دهد و با تیتر"Tehran firm says to launch Iran's first index ETF" جزییات این موضوع را (http://yon.ir/XoQT ) منعکس کند. 

براساس این گزارش،بعد از اتمام پذیره نویسی اولین صندوق سرمایه گذاری شاخصی قابل معامله،واحدهای هزار تومانی آن قابل معامله خواهد بود تا  این صندوق بزرگ ، نخستین صندوق سرمایه گذاری شاخصی قابل معامله در بورس تهران باشد که وارد چرخه معاملات می شود.

این صندوق در سهام و حق تقدم سهام شرکت های تشکیل دهنده شاخص 30 شرکت بزرگ سرمایه گذاری خواهد کرد و ارکان آن شامل کارگزاری فیروزه آسیا به عنوان مدیر، تامین سرمایه نوین به عنوان بازارگردان ،شرکت مشاور سرمایه گذاری معیار و موسسه حسابرسی بیات رایان به عنوان متولی و حسابرس صندوق هستند. موضوع  فعالیت صندوق، سرمایه­ گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده ­ها و گواهی ­های سپرده بانکی، سهام پذیرفته شده در بورس تهران و فرابورس ایران است.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کارگزاری فیروزه آسیا می باشد